Przejdź do treści

Wirtualne biuro a kwestie bezpieczeństwa

Wirtualne biuro a kwestie bezpieczeństwa

Na temat wirtualnych biur pojawia się wiele sprzecznych informacji. Z jednej strony słyszymy, iż rozwiązania te są w pełni legalne i bezpieczne, z drugiej, iż są one tworzone niezgodnie z prawem, mogąc mieć swoje konsekwencje dla przedsiębiorców. Jak więc jest naprawdę? Czy wybierając wirtualne biuro faktycznie możemy czuć się bezpiecznie i pewnie? Oczywiście, że tak – wirtualny adres to opcja, która cieszy się niezwykle dużą popularnością, z której korzysta szeroka grupa odbiorców i co istotne – jest ona całkowicie bezpieczna.

Czy każde biuro wirtualne jest bezpieczne?

Chcąc wybrać odpowiednie biuro wirtualne, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Kluczowe znaczenie ma to, aby spełniało ono podstawowe wymogi prawne. Aby założyć własną firmę, potrzebny jest adres, pod którym może ona zostać zarejestrowana. Wiadomo, iż zgoda właściciela na podanie tego adresu jest podstawą. W klasycznym rozwiązaniu istotne znaczenie ma prawo własności, umowa najmu lub użyczenia miejsca. W przypadku, gdy w grę wchodzi wirtualne biuro, tutaj należy mieć pewność, iż firma oferująca wypożyczanie wirtualnych adresów działa na rynku i świadczy swoje usługi legalnie. Podpisując umowę z taką firmą, w jej treści musi znaleźć się zapis, który zezwala na prowadzenie właśnie takiego rodzaju działalności. 

wirtualne biuro

Legalność biur wirtualnych na rynku

Kiedy pojawiło się zainteresowanie wirtualnymi biurami, wielu ludzi otwierało nielegalne działalności, z których nieświadomi przedsiębiorcy korzystali i które prowadziły do szeregu nieprzyjemności i problemów. Tak ważne jest więc to, aby sprawdzić czy dana firma na pewno jest legalna i co bardzo ważne, czy przestrzega ona przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. Przed podpisaniem umowy, klient musi zapoznać się ze wszelkimi informacjami, począwszy od tego, czy firma faktycznie istnieje, po zdobycie informacji związanych właśnie z przetwarzaniem danych osobowych zgodnie z obowiązującymi wymogami, jakie zawarte są w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 kwietnia 2016 roku. 

Posiadanie ,,prawdziwej” powierzchni biurowej do wynajmu

Firmy, które oferują wirtualne biura, powinny taką powierzchnię posiadać. Nie można świadczyć takich usług, gdzie wirtualny adres będzie jedynie wymyślony. Tutaj trzeba mieć faktyczną własność do posiadanego obiektu i ten aspekt także należy mieć na uwadze.

Jedno jest pewne – wirtualne biuro to bardzo dobra propozycja dla przedsiębiorców, ale tylko wtedy, gdy firma z którą podpisuje się umowę jest legalna, działa w pełni prawnie i jest w stanie zagwarantować swoim klientom najwyższą jakość usług. Każdy przedsiębiorca, który decyduje się na wybór takiej opcji, musi być jej po prostu pewnym.